ÇÖZÜMLERİMİZ

METUNET, BT sektöründe müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda çözümle sunmaktadır

Sunucu Çözümleri

Hızla gelişen teknoloji ve uygulamaların daha fazla kaynak istemesi nedeniyle kurumların ihtiyaçları değişmektedir. Intel ve Unix tabanlı sunucu çözümlerimiz ile kurumların kendine özel ihtiyaçları için farklı çözümler üretiyoruz.

Sunucu Çözümleri

En zorlu uygulamalarınız için en yüksek düzeyde bellek, depolama ve performans sunan her ölçekte kurumsal sunucu çözümleri ve optimum sunucu  birleştirme imkanına kavuşabileceğiniz Blade çözümlerine ulaşabilirsiniz. Yeni nesil Sunucu Çözümlerimiz  kurumsal düzeyde sanallaştırma, veritabanı ve iş süreçleriniz için düşük maliyet ve üstün performans sağlar.Metunet Bilgisayar,  üreticiler ile kurduğu çözüm ortaklıkları ile en doğru sunucu çözümleri sunmaktadır
HPELENOVODELLFUJITSU

Yedekleme Çözümleri

Veri her ölçekteki iş dünyası kuruluşlarının can damarıdır. Eğer kritik verilere ihtiyacınız olduğunda erişilebilir olmasını sağlamak için tam bir veri yedekleme ve kurtarma sistemi çözümüne ihtiyaç vardır.

Yedekleme Çözümleri

Metunet Bilgisayar, tüm dünyada orta ve büyük ölçekli firmalarda kabul görmüş yedekleme yazılımı üreticilerinin iş ortağıklığında, firmaların bilgi sistemlerine  özgü yedekleme ve veri yönetimi stratejileri oluşturarak, yedekleme çözümleri sunmaktadır. Yedekleme Çözümleri, firmaların mevcut durumları analiz edilerek, firmanın bugünü ve yarını ile uyumlu bir yapı stratejisinin oluşturulması, bu  yapının entegrasyonu, yönetilmesi ve 7X24 servis-destek hizmetlerini de kapsamaktadır.
SYNOLOGYASUSTORHPEqnap ile ilgili görsel sonucu

Ağ ve Güvenlik Çözümleri

Günümüzün yüksek hız ve kapasiteli aktif bilişim sistem ve donanımları bu özelliklerini destekleyecek fonksiyonel altyapılara ihtiyaç duymaktadır. Ağ çözümlerimiz, bilişm altyapınızda amaca uygun hız ve bant genişliğini elde etmenin yanında, uygulama kolaylığı ve maliyet gibi etkenleri de sağlar.

Ağ ve Güvenlik Çözümleri

Teknolojinin merkezinde yer alan iletişim, aynı zamanda da bir güvenlik ihtiyacının doğmasına sebep olmaktadır. Güvenlik çözümlerimiz, güvenli yerel ve uzak alan ağ bağlantıları, kablolu veya kablosuz ağ erişimlerinin güvenliği, saldırı tespit ve engelleme sistemleri, web filitreleme, veri kaybı önleme (DLP),  mesajlaşma güvenliği, 5651 yasasına uygun kayıt tutma sistemlerini en uygun altyapı ürünleri dahilinde sunularak firmanıza entegre edilmesi  ve yönetilmesini sağlar.
sophos ile ilgili görsel sonucu FORTINETUBIQUITIZYXELÄ°lgili resim

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma, fiziksel sunucu kaynağınızı istediğiniz kadar mantıksal parçalara bölerek toplam sunucu verimliliğini konsilde etmektir. Bilişim alt yapınız planlanırken veya yeni teknolojilere uygun hale getirilirken sanallaştırma çözümlerimiz, maliyetleri azaltan ve BT yönetimini kolaylaştıran bir unsurdur.

Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma Çözümlerinde kullandığımız teknolojiler, yüksek performanslı Intel sunucular için geliştirilen sanal makine yazılımlarıdır.
Doğrudan sunucu donanımı üzerine kurulur ve fiziksel sistemleri  birer bilgisayar havuzuna dönüştürme mantığında çalışır. Her bir sanal sunucu, diğerinden izole ve farklı işletim sistemine sahip olabilen gerçek bir sunucu gibi çalışır ve yönetilir.
Sanallaştırma çözümlerimiz, donanım kaynaklarınızın her birini sanal sunucular ile en optimum ve güneli bir şekilde konsilde edilmesini sağlar.
vmware ile ilgili görsel sonucu
hyper v ile ilgili görsel sonucu

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

“Metunet Bilgisayar ” olarak, etkin bir sistem bütünleştirici olmanın temel şartları arasında ortaklık ve birlikte iş geliştirme gücü olmasının bilinci ile, IT Sektöründe  faaliyet gösteren tedarikçilerle ortaklıklarımızı geliştiriyoruz

SİZİ ARAYALIM

IT Projeniniz konusunda yardıma ihtiyacınız var mı? Bu formu doldurun.

İLETİŞİM HATTI

+90312 473 60 73

ELEKTRONİK POSTA

bilgi@metunet.com.tr

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi Cuma 8:30- 18:00

Cumartesi: 09:00-13:00